Jak się przygotować do kursu tańca Pierwszy Taniec?

By | 16 lipca 2013

Pary narzeczonych wybierające się na kurs tańca Pierwszy Taniec często mają wątpliwości jak się przygotować do takich zajęć, co ze sobą zabrać i w jakim obuwiu wystąpić. Postaramy się rozwiać wszystkie te wątpliwości.

STRÓJ

Ubiór na zajęcia powinien być przede wszystkim swobodny. Ciasne spodnie u partnera, w których nie jest w stanie uklęknąć lub wąska spódnica ograniczająca długość kroków u partnerki na pewno się nie sprawdzą 😉

Partner – koszula lub t-shirt, krawat pod szyję i marynarkę można sobie darować podczas stawiania pierwszych kroków na parkiecie. Wyglądamy wprawdzie elegancko, ale taki stój będzie nam przeszkadzał. Mimo gorących dni zapraszamy na zajęcia w długich spodniach, w krótkich panowie się źle na parkiecie prezentują, a oprócz samego poznania kroków tanecznych staramy się nauczyć też pięknie prezentować.

Partnerka – górna część garderoby dowolna, byle tylko dekolt nie rozpraszał partnera :). Zalecamy tańczenie najlepiej w spódnicy lub sukience, ale umożliwiającej stawianie dużych kroków. Spódnica nie może być też za długa, bo będzie plątała się po parkiecie i przeszkadzała partnerowi. Dopuszczalne również spodnie, ale zapewne na weselu w takim stroju nie będzie występować więc może lepiej już się przyzwyczajać do spódnicy/sukienki?

 

OBUWIE

Obuwie w miarę elastyczne (buty muszą się zginać!), za długie noski będą przeszkadzały. Podeszwa musi być śliska, abyśmy byli w stanie się obracać. U partnerek najlepiej na początku nauki palce zakryte – będziecie mniej cierpiały, a partner będzie miał mniejsze wyrzuty sumienia i  nie będzie się bał, że Was uszkodzi. Jeśli poruszanie się w szpilkach nie sprawia Wam problemu można od razu tańczyć w takim obuwiu, ale jeśli szpilki zakładacie okazjonalnie lepiej rozpocząć naukę na płaskiej podeszwie.

Tańczenie w obuwiu, w którym będziecie występować na weselu zostawmy na ostatni etap nauki. Szkoda niszczyć i brudzić butów, zazwyczaj jest ono również nie „rozchodzone” więc bywa, że pary kończą zajęcia w skarpetkach… Lepiej użyć butów już sprawdzonych i wygodnych.

 

JAKI UTWÓR NA PIERWSZY TANIEC?

Zajęcia grupowe mają to do siebie, że program narzucony jest z góry przez szkołę tańca, nie ma oczywiście możliwości, aby każda para tańczyła do swojego wybranego utworu. Jeśli jednak macie wątpliwości czy muzyka, którą wybraliście będzie odpowiednia zawsze możecie zapytać instruktora/kę przed lub po zajęciach co o tym myśli.

Wybór odpowiedniego utworu na pierwszy taniec to sprawa dosyć skomplikowana więc poświęcimy temu tematowi osobny artykuł.

 

INNE

Warto zabrać ze sobą jeszcze butelkę z wodą, ręczniczek do otarcia potu i… dobry humor! Potraktujcie zajęcia jako dobrą zabawę, a nie nieprzyjemny obowiązek bo z takim nastawieniem ciężko osiągnąć sukces.

Zapraszamy na zajęcia.