Kurs tańca przed studniówką

By | 5 grudnia 2014

Nieubłaganie zbliża się Wasza studniówka czy Sylwester, a właśnie odkryliście, że jeszcze nie potraficie tańczyć? Kurs tańca przed studniówką pozwali odnaleźć się na parkiecie i przetańczyć z przyjemnością całą noc.

Prowadzimy kursy tańca towarzyskiego i Discofox, trzeba się jedynie zastanowić który wybrać wybierając się na studniówkę.

Kursy tańca towarzyskiego

Takie zajęcia obejmują naukę następujących tańców standardowych: walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot i quickstep. Uczone tańce latynoamerykańskie to samba, chacha, rumba i jive. Paso doble pojawia się dopiero na kursach wyższych stopni ze względu na fakt, że dużo rzadziej jest w praktyce tańczone. Na zajęciach można nauczyć się również tańców użytkowych takich jak Discofox czy Blues. Oczywiście wybierając się na studniówkę warto wiedzieć również co to polonez 😉

Kursy tańca Discofox

Jest to obecnie najczęściej tańczony na wszelkich imprezach taniec użytkowy popularnie nazywany również jako taniec imprezowy, dwa na jeden, discotep. Czasem nazw i różnych określeń jest więcej niż osób na parkiecie.

Jaki kurs wybrać przed studniówką

Warto zrobić najpierw rozeznanie pod kątem tego jaka muzyka będzie na studniówce grana. Jeśli królować będą dyskotekowe hity to kurs tańca Discofox sprawdzi się dużo lepiej. Skupiając się podczas nauki tylko na jednym tańcu opanujecie dużo więcej figur, a i technicznie Wasz taniec będzie dużo większej jakości.

Jeśli podczas imprezy mają się również pojawiać standardy taneczne w postaci np. walców warto zdecydować się na tradycyjny kurs tańca towarzyskiego. Dzięki temu nabierzecie dużo większej ogłady tanecznej, będziecie potrafili rozpoznawać tańce i do odpowiedniej muzyki zatańczyć właściwe kroki.