Szkoła tańca Kraków

By | 5 sierpnia 2013

Jaka jest najlepsza szkoła tańca w Krakowie? Jak dokonać optymalnego wyboru i na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, zwracamy uwagę na fakty i obalamy mity.

Tradycja

Ilość szkół tańca w Krakowie może przyprawić o duży zawrót głowy  osobę, która ma wybrać jakieś zajęcia taneczne dla siebie. Szczególnie w ciągu ostatnich 2-3 lat liczba szkół tańca drastycznie się zwiększyła choć niektórych miejsc już nie ma wśród nas…

Warto wybierać akademie tańca, które na rynku funkcjonują już od lat, takich z minimum kilkunastoletnim stażem nie ma aż tak wiele więc wybór łatwiejszy a wysoki poziom prowadzonych zajęć gwarantowany. Doświadczenie robi swoje – skoro szkoła tańca nauczyła już tańczyć tysiące kursantów to i z Wami powinna sobie poradzić.

Oczywiście zdarzyć się może, że równie dobrze nauczy Was kroków studio tańca funkcjonujące dopiero od paru miesięcy, ale często zapomina się, że dobry tancerz to nie to samo co dobry instruktor. To, że ktoś sam tańczył na turniejach tańca niestety nie gwarantuje, że swoje umiejętności i wiedzę potrafi dobrze przekazać innym.

Unikajmy raczej miejsc, w których jest również wszystko inne oprócz tańca. Coraz więcej jest miejsc typu studio urody, fitness kluby, siłownie gdzie taniec to kolejny sposób na zapełnienie sobie grafiku.

Oferta i specjalizacja

Oczywiście nie wszystkie szkoły tańca uczą wszystkich technik tanecznych. Warto kierować się główną specjalizacją danej szkoły tańca. Jeśli np. interesuje Was taniec Discofox to warto poszukać szkoły, która może się pochwalić wynikami w tym tańcu na turniejach. Mimo, że nie od razu musicie myśleć o braniu udziału w konkursach tanecznych to poziom nauczania na pewno będzie wyższy niż w miejscu gdzie jest to już dziesiąta uczona technika taneczna.

Oczywiście często o ostatecznym poziomie zajęć decyduje konkretny instruktor więc dobrym pomysłem jest skorzystanie z polecenia od znajomych.

Lokalizacja

Zwykle wybiera się miejsce do którego mamy najbliżej lub dogodny dojazd. Warto zwrócić uwagę czy będzie gdzie zaparkować samochód lub szybko dostać się na nogach od przystanku komunikacji publicznej.

Wielkość sal

Zdarza się, że szkoły reklamują się głównie wielkością sali, np. kilkaset metrów kwadratowych. Oczywiście na kursie musi być miejsce do tańca, ale często ogromna sala może być bardziej wadą niż zaletą szczególnie jak na zajęcia przyjdzie kilkadziesiąt par, a wśród nich próbuje odnaleźć się zagubiony, jeden instruktor…

Generalnie w ostatnich latach większość kursów odbywa się w kameralnych grupach więc jeśli tylko macie jak swobodnie przećwiczyć kroki i zatańczyć układy to nawet stosunkowo mała sala nie będzie Wam przeszkadzać.

Kolejna sprawa to fakt, że najczęściej na dyskotekach, dancingach, weselach czy Sylwestrze nie ma zbyt wiele miejsca, a wtedy umiejętność odnalezienia się w tańcu na mniejszej powierzchni może być bardzo przydatna.

Lustra

Konieczność czy niepotrzebny gadżet? Lepiej, aby lustra na sali były niż jak ich nie ma być, ale ważniejszy jest drewniany parkiet. W początkowej fazie nauki szczególnie tańców, które tańczymy w parach bez luster spokojnie się można obejść, bo i tak nie będziecie mieli czasu, aby na nie zerkać. W późniejszej fazie nauki, a szczególnie przy pracy nad własnym ciałem są już jak najbardziej wskazane.

Krótkie podsumowanie

Nie wierzmy ślepo wyszukiwarką internetowym, samo wpisanie „szkoła tańca Kraków” i kliknięcie pierwszego linku na górze nie jest gwarancją wybrania najlepszej oferty. Weźmy wszystkie powyższe czynniki pod uwagę, zróbmy rozpoznanie wśród znajomych, popytajmy o opinię. A jeśli mimo wszystko nie jesteśmy zadowoleni z dokonanego wyboru i umiejętności taneczne nas nie zadowalają nie rezygnujmy z tańca, ale poznajmy ofertę innej szkoły tańca.