West Coast Swing Kraków

By | 17 grudnia 2014

West Coast Swing Kraków – nauka i kursy tańca WCS w Krakowie. Uniwersalny taniec użytkowy w parze, którym możemy zatańczyć praktycznie do każdej muzyki.

West Coast Swing to taniec swingowy par wywodzący się z Lindy Hop popularnie nazywany również WCS lub po prostu WEST. Cechami charakterystycznymi jest tzw. „connection” i improwizacja. Co sprawia, że staje się w ostatnich latach bardzo popularny, a społeczność Westowa rośnie w siłę?

WCS może być tańczony bez względu na wiek tancerzy i sprawność fizyczną. Jako taniec użytkowy wykorzystywany jest praktycznie do każdej współczesnej muzyki typu  R’n’B, Funk, Blues czy też obecnych hitów z list przebojów. Muzyka może być w każdym tempie choć początkujące osoby większą przyjemność będą czerpać z tańca w wolniejszych rytmach.

Bardzo duże znaczenie w WCS ma prowadzenie i umiejętność improwizacji, tancerze bawią się tańcem i muzyką. Bardzo popularne są imprezy czy turnieje podczas których uczestnicy są losowani i rywalizują ze sobą przypadkowo dobrane pary.

Podstawowe figury rozliczane są na 6 lub 8 uderzeń, przykładowe figury to  Sugar Push, Left Side Pass, Right Side Pass czy Whip.

Kursy tańca West Coast Swing polecane są zarówno całkiem początkującym tancerzom jak również osobą, które znają już inne techniki taneczne, a chciałyby spróbować czegoś nowego. Nauka tańca WCS nie tylko poszerzy Wasze horyzonty taneczne, ale również sprawi Wam naprawdę dużą przyjemność.

Zapraszamy na warsztaty, kursy i lekcje indywidualne West Coast Swing.