Kursy Tańca

Cha cha cha kroki, Akademia Tańca kraków

Kursy Tańca
Lekcje tańca
Nauka tańca
 

  Cha cha cha

NOWA WERSJA STRONY          GRAFIK    ZAPISY

UWAGA! Jest to archiwalna wersja strony. Zapraszamy do korzystania z nowej witryny
http://naukatanca.com

TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE

CHA CHA CHA

Takt: 4/4
Tempo: 32-34 taktów na minutę

Zarys historii
Cha cha cha jest tańcem stosunkowo młodym, na jego powstanie złożyły się wpływy wywierane przez jazz, swing na muzykę kubańską. Melodie i rytmy cha cha cha pojawiły się w Europie i Stanach Zjednoczonych dopiero w latach pięćdzisiątych, pierwsze ujednolicenie form tego tańca miało zaś miejsce w roku 1953. Cha cha cha jest tańcem z kategorii tańców Ameryki Łacińskiej, tańczy się go prawie w miejscu w przeciwieństwie do tańców tańczonych dookoła sali. Styl i sposób tańczenia zmieniały się już kilkakrotnie. Mimo stosunkowo krótkiej historii cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród tancerzy na całym świecie.

Styl i charakter tańca
Cha cha cha tańczona jest właściwie w miejscu. Jest to taniec dynamiczny, o rytmicznej wyrazistej muzyce. W początkowej fazie nauki rytm cha cha sprawia tancerzom duże trudności, stosuje się więc często uproszczone sposoby liczenia zamiast oryginalnego rytmu kubańskiego.

Postawa taneczna
Tancerz i tancerka ustawiając się w nieznacznej odległości od siebie, naturalnie wyprostowani. Tancerz obejmuje partnerkę prawym ramieniem. Jest to postawa zasadnicza oprócz której wyróżnić możemy także pozycję otwartą, promenady, odwrotnej promenady i obrotu pod ręką.

Rytm
W zależności od zaawansowania tańczących stosuje się w cha cha cha dwa rodzaje rozwiązań rytmicznych kroków tanecznych.

Technika
Wszystkie kroki stawiane są z podeszwy na całą stopę, dodatkowo stosuje się charakterystyczne ruchy bioder.


 

© AKADEMIA TAŃCA KRAKÓW