Kursy Tańca

Jive kroki, Akademia Tańca kraków

Kursy Tańca
Lekcje tańca
Nauka tańca
 

  Jive

NOWA WERSJA STRONY          GRAFIK    ZAPISY

UWAGA! Jest to archiwalna wersja strony. Zapraszamy do korzystania z nowej witryny
http://naukatanca.com

TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE - JIVE

JIVE

Takt: 4/4
Tempo: 32-48 taktów na minutę

Zarys historii
Do świata tanecznego pierwsze wieści o muzyce jazzowej dotarły w roku 1917. W celu odróżnienia tańców nowoczesnych od dawnych nazywano je tańcami jazzowymi. Nowy rodzaj tanecznej muzyki jazzowej pod nazwą swing pojawił się w Europie w roku 1937, dotarł wtedy również do Polski, a jego bezpośrednim następcą był jitterburg. Jive to nowa wersja jitterburga, która pojawiła się w 1940 roku. Jest to typowy taniec jazzowy, z którego z koleji wywodzi się między innymi boogie woogie.

Styl i charakter tańca
Jive można tańczyć na trzy sposoby: w tempie wolnym (triple beat), w tempie średnim (double beat) oraz w tempie szybkim (single beat). Wybór jednego z nich uzależniony jest zarówno od tempa konkretnego utworu tanecznego jak również stopnia zaawansowania tancerzy.

Postawa taneczna
Postawa naturalnie wyprostowana, głowy uniesione wysoko, cieżar ciała umiejscosiony jest na całych stopach. Tancerz i tancerka ustawiają się naprzeciw siebie, tancerz obejmuje tancerkę prawym ramieniem i umieszcza swą dłoń w okolicach lewej łopatki partnerki. Pozostałe ręce połączone, umiejcowione nieco niżej niż w pozostałych tańcach.

Technika
Wszystkie kroki jive'a stawiane są na podeszwie lub płasko. Ciężar ciała powinien być na przedniej części stopy, mięśnie należy lekko rozluĽnić.


 

© AKADEMIA TAŃCA KRAKÓW