Kursy Tańca

lekcje tańca Kraków - nauka tańca towarzyskiego, kursy tańca, taniec w Krakowie

Kursy Tańca
Lekcje tańca
Nauka tańca
 

  Lekcje Tańca

NOWA WERSJA STRONY          GRAFIK    ZAPISY

UWAGA! Jest to archiwalna wersja strony. Zapraszamy do korzystania z nowej witryny
http://naukatanca.com

Lekcje Tańca

Większość osób chcących nauczyć się tańczyć zadaje sobie pytanie jak to zrobić w sposób możliwie szybki, łatwy i przyjemny. Niebagatelną rolę odgrywają tu także koszty nauki tańca jak również coraz częściej barierą trudną do przezwyciężenia jest brak czasu. Cóż, sposobów nauki tańca jest wiele, warto więc poświęcić trochę czasu, by znaleĽć optymalny sposób opanowania kroków tanecznych.

Pytania, na które przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć to: jakich tańców się chcemy nauczyć, co chcemy w tańcu osiągnąć oraz ile czasu możemy na to poświęcić.

Jeśli posiadacie dużo wolnego czasu, z tańcem chcecie się zapoznawać stopniowo najlepszym rozwiązaniem będzie zapisanie się na kurs tańca. Sporo osób jednak stosunkowo szybko się zniechęca. Dlaczego? Zdecydowana większość kursów tańca to kursy tańca towarzyskiego, na których poznaje się wiele tańców zarówno z grupy standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot i quickstep) jak i z grupy latynoamerykańskich (takich jak: samba, cha-cha, rumba, jive czy paso doble). Ponadto często uczone są: polka, blues, salsa, macarena, disco. Jak widać tańców jest wiele więc na każdy z nich osobno na kursach tańca jest poświęcane relatywnie mało czasu, zanim więc będziemy w stanie poczuć się pewnie w którymś z nich upływa zwykle parę miesięcy (kilka stopni kursu) co dużą część uczestników kursów szybko zniechęca.

Czy kursy tańca są złe? Wręcz przeciwie. Jeżeli chcesz gruntownie zapoznać się z tańcem, ćwiczyć z różnymi partnerkami/partnerami, wiesz, że Twoja przygoda z tańcem będzie trwała dłużej - kurs tańca to miejsce, do którego powinieneś się udać. Pamiętaj, że prawie wszyscy tańczący zawodowo rozpoczynali w ten sposób.

Z drugiej jednak strony nieubłaganie zbliża się termin Waszego ślubu. Zaczęliście myśleć o weselu i o tym, że trzeba będzie na nim zatańczyć. Zwyczaj karze, by para młoda rozpoczęła wesele walcem wiedeńskim. Oczy wszystkich gości będą zwrócone na Was, zaczynacie się zastanawiać czy dacie sobie radę? Niezbędna też będzie umiejętność zatańczenia do każdej muzyki czy to granej przez orkiestrę czy też z urządzeń mechanicznych, a także z różnymi osobami - para młodych wszak musi "obtańczyć" całą rodzinę i wszystkich innych gości.

Być może najlepiej zapisać się na kurs tańca. Tylko czy potrzebna Wam jest znajomość wszystkich tańców jakich się tam uczy? Czy na weselu będzie grane paso doble lub samba? Czy macie czas, aby uczestniczyć w zajęciach przez kilka miesięcy? Sprawa podobnie wygląda jeżeli przygotowujecie się na Andrzejki, Sylwestra, dancing czy inną imprezę taneczną. Taniec towarzyski uczony na kursach jest dosyć rzadko niestety spotykany w praktyce, oprócz walca wiedeńskiego, angielskiego, tanga, foxtrota i polki, innych tańców raczej poza turniejami tańca nie usłyszymy.

Problemy, o których wspomniano powyżej może rozwiązać indywidualna nauka tańca. Prywatne lekcje tańca przeznaczone są oczywiście nie tylko dla osób zamierzających wstąpić w związek małżeński, ale wszystkich tych, którzy chcieliby nauczyć się dobrze i pewnie czuć na każdym parkiecie.

Indywidualna Nauka Tańca

 

© AKADEMIA TAŃCA KRAKÓW