Kursy Tańca

Taniec towarzyski w Krakowie, Akademia Tańca Kraków, online

Kursy Tańca
Lekcje tańca
Nauka tańca
 

  Taniec Towarzyski

NOWA WERSJA STRONY          GRAFIK    ZAPISY

UWAGA! Jest to archiwalna wersja strony. Zapraszamy do korzystania z nowej witryny
http://naukatanca.com


TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE - TAŃCE STANDARDOWE

TANIEC TOWARZYSKI

Taniec towarzyski to uprawiana od początku XX wieku forma rozrywki, wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów i muzyką.

Taniec towarzyski ma unikalną historię zarówno jako sport jak i sposób na przyjemne spędzanie czasu. Początków należy doszukiwać się w Anglii na przełomie XVIII i XIX wieku. Turnieje tańca stały się popularne około 1920 roku, a w 1924 założono słynne "Ballroom Branch of Imperial Society of Teachers of Dancing". Głównym celem stowarzyszenia była standaryzacja muzyki, kroków i technik tanecznych. W ciągu kolejnych lat taniec towarzyski stawał się coraz bardziej popularny w Europie, Azji i Ameryce.

Taniec towarzyski to także dyscyplina zajmująca się tańcami wykonywanymi kiedyś na salach balowych, a obecnie na turniejach tańca towarzyskiego gdzie tańczone jest dziesięć tańców. Podzielone są one na dwie grupy:


Taniec towarzyski to nie tylko rywalizacja pojedyńczych par tanecznych na turniejach tańca. Z tańcem towarzyskim nieodłącznie związanych jest wiele innych pojęć. Przy okazji turniejów tańca, pokazów tańca możemy spotkać się z następującymi dyscyplinami tanecznymi:

  • Show dance
    Jest to kombinacja różnych tańców z grupy standardowych lub latynoamerykańskich prezentowanych w jednym pokazie przez pojedyńczą parę taneczną. Zwykle para taneczna bazuje na jakimś temacie, w oparciu o który dane show jest prezentowane.

  • Formacje taneczne
    Sześć do ośmiu par tanecznych porusza się synchronicznie do muzyki przedstawiając jakiś temat. Ten rodzaj pokazu jest szczególnie atrakcyjny dla oglądającej go publiczności. Muzyka i przygotowana choreografia tworzą nierozłączną całość wraz z występującymi parami tanecznymi.

 

© AKADEMIA TAŃCA KRAKÓW