Kursy Tańca

Modern Jive Kraków. Kursy tańca Modern Jive, Ceroc, LeRoc, French Jive.

Kursy Tańca
Lekcje tańca
Nauka tańca
 

  Modern Jive

NOWA WERSJA STRONY          GRAFIK    ZAPISY

UWAGA! Jest to archiwalna wersja strony. Zapraszamy do korzystania z nowej witryny
http://naukatanca.com

Moder jive Kraków - Ceroc - LeRoc - French Jive

MODERN JIVE

KURS TAŃCA MODERN JIVE
Modern Jive ma korzenie w powojennej Francji, a następnie Wielkiej Brytanii gdzie powstał w latach 80–tych i zawiera w sobie elementy swingu, rock&rolla, salsy i nawet tanga argentyńskiego. Słowo "modern" zostało użyte by odróżnić go od Jive'a towarzyskiego. Wcześniej taniec był znany jako Ceroc, LeRoc czy French Jive.

Stworzony głównie dla wszystkich początkujących w tańcu charakteryzuje się bardzo prostym stylem. Nadaje się na wszelkie imprezy taneczne, dyskoteki i przyjęcia okolicznościowe. Można go tańczyć praktycznie do każdej muzyki popularnej.

Kurs podstawowy I stopnia obejmuje 4 zajęcia, dla chętnych możliwość kontynuacji nauki na kolejnych, wyższych stopniach.

Modern Jive jest tańcem bardzo energetycznym, znanych jest kilkaset figur tego tańca, a wciąż powstają następne. Taniec świetnie się sprawdza na każdej zabawie, ale rozwijany jest też na profesjonalnym poziomie - odbywają się pokazy tego tańca i turnieje taneczne.

Modern jive stosunkowo łatwo sobie przyswoić. Może być pierwszym krokiem do oswojenia się z tańcem i przy okazji dostarczać tancerzom dobrej zabawy.


 

© AKADEMIA TAŃCA KRAKÓW