Kursy Tańca

Taniec brzucha Kraków. Taniec orientalny w Krakowie. Belly dance, bellydance, shimmy oriental, raqs, sharqi.

Kursy Tańca
Lekcje tańca
Nauka tańca
 

  Taniec brzucha

NOWA WERSJA STRONY          GRAFIK    ZAPISY

UWAGA! Jest to archiwalna wersja strony. Zapraszamy do korzystania z nowej witryny
http://naukatanca.com

Taniec brzucha Kraków. Taniec orientalny w Krakowie. Taniec arabski.

TANIEC BRZUCHA w KRAKOWIE
kursy tańca brzucha i jednodniowe warsztaty


RODZAJE ZAJĘĆ
>> kursy tańca brzucha
>> warsztaty tańca brzucha


Zapraszamy wszystkie Panie na niezapomnianą, orientalną przygodę ze swą kobiecością. Proponujemy Paniom stałe kursy, a także jednodniowe warsztaty tańca orientalnego, zwanego również tańcem arabskim czy potocznie tańcem brzucha.

Taniec ten istnieje od tysięcy lat, dzisiaj jednak przeżywa prawdziwy renesans. Uważa się, iż potrafi on wydobyć z kobiet to, co w nich najpiękniejsze - umiejętność uwodzenia, radość, siłę, witalność.

Taniec brzucha inaczej (belly dance) wywodzi się z Egiptu i jest jednym z najstarszych tańców świata. Taniec brzucha jest efektowny, kokieteryjny i kobiecy. Przekazuje radość, wyzwala pozytywną energię, pozwala cieszyć się swoim ciałem.

Tancerka wyraża w nim swój potencjał, kreatywność i niepowtarzalność. Belly Dance bazuje na ruchach brzucha, bioder i klatki piersiowej. Ważną rolę odgrywają subtelne ruchy rąk i przyciągający wzrok. Tancerka wykonuje wężowe ruchy, które uspokajają i wyciszają. Jest to forma medytacji w której ciało jest przekaźnikiem energii.

Taniec ten korzystnie wpływa na sylwetkę modeluję ją, wyszczupla talię, wzmacnia kręgosłup i usprawnia całe ciało, podnosi kondycję organizmu.

Jak się ubrać na zajęcia z tańca brzucha?
Ćwiczymy w luźnych spodniach do tego krótka bluzka odsłaniająca brzuch, biodra przepasujemy chustą. Tańczymy na boso lub w baletkach.

 

© AKADEMIA TAŃCA KRAKÓW