MODERN JIVE KRAKÓW

MODERN JIVE

KURS TAŃCA MODERN JIVE
Modern Jive ma korzenie w powojennej Francji, a następnie Wielkiej Brytanii gdzie powstał w latach 80–tych i zawiera w sobie elementy swingu, rock&rolla, salsy i nawet tanga argentyńskiego. Słowo „modern” zostało użyte by odróżnić go od Jive’a towarzyskiego. Wcześniej taniec był znany jako Ceroc, LeRoc czy French Jive.

Stworzony głównie dla wszystkich początkujących w tańcu charakteryzuje się bardzo prostym stylem. Nadaje się na wszelkie imprezy taneczne, dyskoteki i przyjęcia okolicznościowe. Można go tańczyć praktycznie do każdej muzyki popularnej.

Kurs podstawowy I stopnia obejmuje 4 zajęcia, dla chętnych możliwość kontynuacji nauki na kolejnych, wyższych stopniach.

Modern Jive jest tańcem bardzo energetycznym, znanych jest kilkaset figur tego tańca, a wciąż powstają następne. Taniec świetnie się sprawdza na każdej zabawie, ale rozwijany jest też na profesjonalnym poziomie – odbywają się pokazy tego tańca i turnieje taneczne.

Modern jive stosunkowo łatwo sobie przyswoić. Może być pierwszym krokiem do oswojenia się z tańcem i przy okazji dostarczać tancerzom dobrej zabawy.