NAUKA TAŃCA KRAKÓW

DLACZEGO WARTO?

turniej_tanca_przemyslLiczba szkół tańca w Krakowie może przyprawić o zawrót głowy. W ciągu ostatnich kilku lat ich ilość znacząco się zwiększyła, zajęcia taneczne uruchamia też każdy fitness club, siłownia, dom kultury. Teoretycznie duża konkurencja powinna pozytywnie wpływać nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jakość świadczonych usług. Niestety bardzo często tak się nie dzieje.

Coraz większą popularnością cieszy się wśród krakowskich szkół tańca taniec Discofox, ale rodzi się pytanie – którą szkołę tańca wybrać? Czym się kierować? Poniższe pytania powinny pomóc w dokonaniu optymalnego i słusznego wyboru.

 

 

Jak wybrać szkołę tańca?

 1. Która szkoła tańca uczy w Krakowie Discofox najdłużej i szkoli tancerzy już od ponad 21 lat?
 2. W której szkole tańca powstał pierwszy w Polsce klub tańca Discofox i której pary jako pierwsze rozpoczęły krajową i międzynarodową przygodę taneczną?
 3. Czy wybierana szkoła używa poprawnej nazwy tańca, którego uczy? Jeśli nie wie jak go prawidłowo nazwać (np. taniec weselny, imprezowy, disco tep) to czy wie jak go się powinno uczyć?!
 4. Instruktorzy której szkoły tańca jeżdżą na wszystkie liczące się międzynarodowe turnieje tańca Discofox i warsztaty/szkolenia?
 5. W której akademii tańca uczyli się Discofox instruktorzy kilku innych szkół tanecznych w Krakowie? Oczywiście z wiadomych powodów nie chwalą się tym na swoich stronach. Czy nie lepiej uczyć się u źródła wiedzy?
 6. Tancerze której szkoły tańca zdobyli tytuły Mistrzów Polski w Discofox w latach: 2010, 2011, 2012 i 2013 zarówno w kategorii dorosłych jak również dzieci i juniorów? Stawali również na podium w 2014 i 2015 roku?
 7. Tancerze której szkoły zdobyli tytuły V-ce Mistrzów Europy i Mistrzów Świata Discofox w kategorii juniorów w 2012 roku?
 8. Para z jakiego klubu tanecznego zdobyła na Mistrzostwach Świata Discofox w Graz w 2013 wysoką 8 pozycję?
 9. Jakie studio tańca zorganizowało już kilkanaście Ogólnopolskich Warsztatów Discofox?
 10. Instruktorzy której szkoły tańca szkolą instruktorów szkół tańca z Krakowa, Torunia, Bydgoszczy, Opola, Zielonej Góry, Śląska i kilku mniejszych ośrodków?
 11. Czy instruktorzy mają uprawnienia sędziowskie PZTF – Polskiego Związku Tańca Freestyle i specjalizują się tańcach par?
 12. Czy szkoła tańca prowadziła szkolenie dla sędziów PZTF z zakresu przepisów IDO i sposobu oceniania turniejowego Discofox?
 13. Czy szkoła ma przez lata zbudowaną społeczność taneczną, która w razie niedoboru partnerek czy partnerów chętnie przychodzi, aby wyrównać proporcje i tym samym zazwyczaj każdy ma z kim tańczyć?
 14. Która szkoła wydała 5 części kursu tańca Discofox na DVD, z których korzystają kursanci i szkoły tańca w całej Polsce?
 15. Kto propaguje taniec Discofox w Polsce i stworzył tematyczny portal http://discofox.pl
 16. Instruktorzy której szkoły wciąż doskonalą swoje umiejętności szkoleniowe u najlepszych instruktorów zagranicznych i czołowych tancerzy na świecie?
 17. Instruktorów jakiej szkoły Walter Schmidt (twórca niemieckiego serwisu discofox.de) poprosił o współpracę przy organizacji wspólnych warsztatów dla niemieckich tancerzy?
 18. Gdzie zajęcia prowadzą prawdziwi pasjonaci tańca Discofox, którzy propagowali ten taniec poprzez organizację imprez tanecznych w krakowskich klubach wraz z darmową lekcją tańca?
 19. W której szkole można znaleźć zajęcia na wyższym poziomie, gdzie można znaleźć grupę pasjonatów, tzw. grupy hobby czy grupy turniejowe?
 20. Kto organizuje Discofoxowe turnieje na terenie Krakowa?

 

And the winner is…

W przypadku Akademii Tańca AT działającej przy ul. Topolowej 22 w Krakowie na wszystkie powyższe pytania odpowiedzi są twierdzące. Sprawdź inne szkoły i zobacz ile będzie odpowiedzi na tak.

Oczywiście nie wszyscy rozpoczynający swoją przygodę z tańcem zamierzają od razu tańczyć go turniejowo, ale doświadczenie i duże umiejętności szkoleniowe instruktorów sprawdzają się na każdym poziomie edukacji tanecznej. Taniec to dobra technika, ekspresja, wyrażenie siebie, a nie tylko kilka kolejnych figur czy kombinacji które najłatwiej pokazać, a błędy i złe nawyki nabyte w początkowej fazie nauki trudno później eliminować w przyszłości.

Obojętnie więc czy stawiacie dopiero pierwsze kroki na parkiecie czy jesteście już doświadczonymi tancerzami chcącymi się dalej rozwijać, szukajcie miejsc gdzie taniec Discofox uczony jest na naprawdę światowym poziomie!